Zdobywanie nowej wiedzy, a rozwój firmy

Zdobywanie nowej wiedzy, a rozwój firmy.

Wykonywanie codziennych obowiązków powoduje, że wpadamy w wir zadań które należy wykonać. Zwłaszcza gdy jest się przedsiębiorcą i do zrobienia jest wszystko na już. Przez to jesteśmy ograniczeni do danej branży, do okolicy czy regionu w którym działamy. A także, do kontrahentów z jakimi współpracujemy. Nie wychodzimy poza pewien schemat i nie zdajemy sobie sprawy, że może być coś więcej.

Przedsiębiorca, to osoba która ma umiejętność dostrzegania potrzeb i doskonalenia pomysłów. Zdolności do wykorzystywania nadarzających się okazji oraz gotowość do podejmowania ryzyka. Uważam, że gdy prowadzimy wiele lat działalność a jej forma, zakres, rynek na którym działamy nie zmienia się – to z przedsiębiorczością niewiele ma to wspólnego. Nie pracujemy wtedy nad firmą, a w firmie – co ogranicza nas do bieżących zadań. Warto wtedy na chwilę się zatrzymać, spojrzeć i zadać pytanie w którą stronę to zmierza.
Właściciel firmy w mojej ocenie powinien się rozwijać, poszerzać horyzonty. Tylko to pozwoli wejść na nowe rynki, pozyskać nowych klientów czy też otworzyć kolejny podmiot w nowej branży.
Dlatego w ostatnich dniach wybrałem się na spotkanie, na temat start-upów z branży nowych technologii. Nie będę ukrywał, że nie byłem do końca przekonany czy to co tam usłyszę przekona mnie. Tak się jednak stało. Trzech mężczyzn, każdy ze sporym doświadczeniem w branży internetowej. Pokazali mi, że można prowadzić w młodym wieku działalność na całym świecie, podbijać nowe rynki nie tylko te w Europie ale i w Azji czy Ameryce Łacińskiej. Negocjować z tamtejszymi potentatami czy rządami tych krajów. Byłem pozytywnie zaskoczony, bo z jednej strony było to bardzo motywujące, zaś z drugiej płynęła z tego lekcja.
Nie zamykajmy się w prowadzeniu działalności do regionu w którym mieszkamy. Biznes powinien być skalowalny. Gdy jeden projekt się uda, próbujmy czegoś nowego – może pozwoli to stworzyć coś na skalę globalną i zapisać się w historii 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *