Wypowiedzenie

Wypowiedzenie.

Jeszcze parę dni temu pisałem na temat problemów z Panią „B”. A już dzisiaj odbyłem pierwszą rozmowę o pracę na jej miejsce. Nie, nie była to moja decyzja. Pani „B” przyniosła wypowiedzenie, nie przedstawiając żadnych konkretnych powodów dla, których chce odejść z pracy. Przyjąłem jej decyzje ze spokojem. Z jednej strony jest mi szkoda. Zaś z drugiej poczułem ulgę. Pani „B” jak już pisałem miała lepsze i gorsze momenty. Jednak ostatnie 2 miesiące, to ciągle napięta atmosfera. Prywatne problemy Pani „B” mocno rzutowały na jej postawę w miejscu pracy. Nie potrafiła rozdzielić sfery prywatnej od tej zawodowej. Szkoda, bo cała sytuacja mogła skończyć się inaczej. Na ten moment posiada 22 dni niewykorzystanego urlopu. Można było ten czas poświęć na odpoczynek i naładowanie akumulatorów. A potem z dystansem wrócić do pracy.

Idąc przez miasto nie sposób nie zauważyć, że niemalże na każdej witrynie sklepu wisi kartka z podobną treścią. Coś w stylu: „szukamy osób do pracy”. O ile jeszcze jakiś czas temu uważałem, to za przesadę tak dziś widzę, że ilość osób poszukujących pracy jest nieadekwatna do potrzeb rynku. Na ogłoszenie odpowiedziało 5 osób w ciągu 3 dni. Z czego jedna w wieku: 16, a kolejna 17 lat. Następne dwie nie przyszły na umówione spotkanie. Zaś 5ta – 20 latka, zaocznie się uczy i z miejsca należało jej kandydaturę odrzucić. Sklep pracuje również w weekendy, w takiej sytuacji koleżanki ze zmiany musiałby pracować we wszystkie soboty i niedziele. Myślę, że w dłuższej perspektywie by się to nie udało. Podsumowując, przez okres 3 dni nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi.

Pani „B” ma okres wypowiedzenia, więc mamy jeszcze trochę czasu aby znaleźć dla niej zastępstwo. Jednak należy pamiętać, że nowa osoba już po zatrudnieniu potrzebuje czasu (nierzadko parę tygodni, a nawet miesięcy). Nauczenie się pewnych schematów, obsługi urządzeń. Odnalezienie się w nowym środowisku to długotrwały proces.

3 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *